Committee

PERLANTIKAN JAWATANKUASA YANG DIPEGANG OLEH BARISAN AHLI MAJLIS PEJUTA 2015 – 2017.

 

Jawatankuasa yang disandang oleh barisan Ahli majlis bagi sesi 2015-2017. Antaranya adalah seperti berikut;

 

  1. MANAGEMENT & FINANCE COMMITTEE

 

Council In- Charge Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid bin Abdullah
  Hj Hashim bin Hj Sibelik
  Hj Shaharuddin bin Musa
  Md Rodi bin Ismail

 

  1. DISIPLINARY COMMITTEE

 

Council In- Charge  Hj Mohammad Azmi Mohd Zin
Members Hj Hashim Hj Sibelik
  Datuk Hanafi Hj Mamat

 

 

  1. PROFESSIONAL PRACTICE COMMITTEE

 

Chairman Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

3.1 Government Procurement Policy and Procedures

 

Council In- Charge  

Hj Hashim Hj Sibelik

 

Members Hj Alias Hj Ibrahim

 

3.2 Permanent Committee on Strata Title (Act/Regulation/Procedures)

 

Council In- Charge So Sun Sing
 

Secretary

 

 

 

 

Logisvarran Muniandy

 

Members

 

Tan Gaik Leong

Yeo Suan Imm

Yong Lip Foo

Hj Che Abdullah Md Rejab

Hj Mohd Hanifa K Abd Hamid

Leong Heng Chee

 

 

3.3 Cadastral Survey – Land Title (Act/Regulation/Procedures)

 

Members Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah
Council In-Charge

So Sun Sing

Hj Hashim Hj Sibelik

 

 

3.4 Revision of Title Survey Fees 2015

 

Council In-Charge Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah
Members

Hj Alias Hj Ibrahim

Hj Che Abdullah Md Rejab

Kahar Hj Abdullah

 

 

3.5 Working Group on Underground Utilities Survey

 

Council In-Charge Hj Johari Wahab
Secretary

 

 

Yap Ping Li

 

Members

 

Md Rodi Ismail

Syed Omar Syed Hamid

Kahar Hj Abdullah

Hj Isman Hussain

Logisvaran a/l Muniandy

 

 

 

3.6 Working Group on Hydrographic Surveys

 

Council In-Charge  

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

Secretary

 

 

Hj Ridzuan Zulkifli

 

Members

 

Teo Chee Hai

Datuk Hamid Ali

Hj Shaharuddin Hj Musa

Md Rodi Ismail

Zakaria Saat

 

 

3.7 Working Group on UAV

 

Council In-Charge Hj Mat Yunus Jaafar
 

Secretary

 

 

 

 

Choy Kwok Ming

 

Members

 

Hj Jalal Hj Johari

Amiruddin Ariffin

Leong Peng Chew, Peter

Yap Ping Li

Ruzsyahriman Jenal

 

 

3.8 Working Group on Engineering Survey Fees

 

Council In-Charge Hj Mat Yunus Jaafar
Secretary

 

 

Koh Oei Wah

 

Members

 

Mustapha Mohamed

Hj Johari Wahab

Hj Sirajudin Hj Ahmad

 

 

3.9 Working Group on One Stop Centre (OSC 3.0) / Malaysian Productivity Centre

 

Council In-Charge Hj Shaharuddin Bin Musa
Secretary

 

 

Hj Mat Yunus Jaafar

 

Members

 

So Sun Sing

Safer Alagamidi Abdullah Sani

Mohd Fadzli Hashim

 

 

 

  1. PROFESSIONAL DEVELOPMENT COMMITTEE

 

Chairman Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah
Vice Chairman Hj Hashim Hj Sibelik

 

 

 

4.1  Continuous Training & Professional Development (CTPD)

 

Council In-Charge Kahar bin Abdullah
Members

 

Md Rodi Ismail

Hj Shaharuddin Hj Musa

Hj Alias Hj Ibrahim

 

 

 

 

4.2 Continuous Education & Professional Development (CEPD)

 

 

Council In-Charge Kahar bin Abdullah
Members

 

Md Rodi Ismail

Hj Johari Wahab

Hj Mohd Hanifa K Abd Hamid

Choy Kwok Ming

 

 

 

 

4.3 Strategic Planning

 

Council In-Charge  

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

Members

 

Md Rodi Ismail

Hj Shaharuddin Hj Musa

Hj Hashim Hj Sibelik

Datuk Hanafi Hj Mamat

Hj Mohammad Azmi bin Mohd Zin

Teo Chee Hai

So Sun Sing

 

 

 

  1. PROFESSIONAL LIAISON COMMITTEE

 

Chairman  

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

 

 

5.1 INTERNATIONAL FEDERATION OF SURVEYORS (FIG)

 

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

 

5.2 THE ASEAN FEDERATION OF LAND SURVEYING AND GEOMATICS (ASEAN FLAG)

 

 

 

Hj Mohammad Azmi Mohd Zin

Md Rodi Ismail

Teo Chee Hai

 

 

 

5.3 EAROPH

 

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

 

 

5.4 ROYAL INSTITUTION OF SURVEYORS MALAYSIA

 

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

Md Rodi Ismail

Hj Johari Wahab

 

 

5.5 PANEL PERUNDING JABATAN KETUA PENGARAH TANAH DAN GALIAN (JKPTG)

 

 

Hj Hashim Hj Sibelik

So Sun Sing

Hj Shaharuddin Hj Musa

 

 

 

5.6 PANEL PERUNDING JABATAN UKUR DAN PEMETAAN MALAYSIA (JUPEM)

 

Hj Hashim Hj Sibelik

So Sun Sing

Hj Mat Yunus Jaafar

 

5.7  KEMENTERIAN PERUMAHAN DAN KERAJAAN TEMPATAN MALAYSIA

 

 

Hj Shaharuddin Hj Musa

Hj Alias Hj Ibrahim

Hj Mat Yunus Jaafar

 

 

5.8 KEMENTERIAN SUMBER ASLI DAN ALAM SEKITAR MALAYSIA

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

 

 

5.9 REAL ESTATE AND HOUSING DEVELOPERS ASSOCIATION MALAYSIA (REHDA)

 

 

Hj Hashim Hj Sibelik

So Sun Sing

Hj Shaharuddin Hj Musa

 

 

5.10 BOARD OF TRUSTEES – YAYASAN KEBAJIKAN JURUKUR TANAH BERDAFTAR

 

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

Hj Hashim Hj Sibelik

 

 

5.11 BIM

 

Chair person So Sun Sing
Members

 

Hj Johari Wahab

Hj Shaharuddin Hj Musa

Hj Mohd Hanifa K Abd Hamid

 

 

5.12 PARTNERING UNIVERSITIES

 

 

 

 

Universiti Teknologi Malaysia (UTM)

Universiti Sains Malaysia (USM)

Universiti Teknologi Mara (UiTM)

University of Birmingham, United Kingdom

University of Otago, New Zealand

University of Gadjah Mada, Indonesia

Institute of Technology Bandung, Indonesia

Polytechnic University of Hong Kong, SAR, China

Asian Institute of Technology, Bangkok, Thailand

Malaysia Institute of Management (MIM)

Geospatial Sciences and Techonogy College (GSTC)

 

 

 

  1. CHARTERED INSTITUTION OF CIVIL ENGINEERING SURVEYORS MALAYSIAN CHAPTER (ICES)

 

 

Fellows

 

Dato’ Dr Hj Md Said @ Mohd Zaid Abdullah

Hj Alias Hj Ibrahim

Md Rodi Ismail

Hj Hashim Hj Sibelik

Hj Shaharuddin Hj Musa

Yip Kit Meng

Siew Siew Weng

Hj Mat Yunus Jaafar

Datuk Hanafi Hj Mamat

 

Chair person  

 

 

 

Hj Mohammad Azmi Mohd Zin

 

 

  1. INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT)

 

 

Chair person Kahar Hj Abdullah
Members

 

Hj Shaharuddin Hj Musa

Yap Ping Li

Hj Mohd Hanifa K Abd Hamid

 

 

 

  1. SPORT & SOCIAL

 

Chair person Kahar Hj Abdullah
Members

 

Hj Mat Yunus Jaafar

Hj Johari Wahab

Md Rodi Ismail

Hj Shaharuddin Hj Musa

Hj Alias Hj Ibrahim

 

 

 

  1. PEJUTA OUTREACH COMMITTEE

 

Chair person Hj Alias Ibrahim
Members

 

Hj Mohd Hanifa K Abd Hamid

So Sun Sing

 

 

 

  1. CONSTITUTIONAL AMENDMENTS COMMITTEE

 

Chair person Hj Hashim bin Hj Sibelik
Members

 

Hj Mohammad Azmi Mohd Zin

Hj Shaharuddin Musa

Teo Chee Hai

Hj Shaharuddin Hj Musa

Kahar Abdullah